Forumul comunei Dumbravita
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Fabrica de avioane
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptySam Aug 07, 2010 1:35 am Scris de alexandra

» Blogul comunei Sisesti
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyDum Mai 30, 2010 10:48 pm Scris de Admin

» Accident in 15 mai 2010 - implicata o soferita din Dumbravita
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyMier Mai 19, 2010 6:06 am Scris de Admin

» In 18.05.2010 pe www.sindresti.nvn.ro au fost maxim 27 useri online
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyMar Mai 18, 2010 10:14 pm Scris de Admin

» Duminica are loc Festivalul “Nu va uitati ca-s micut”
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyMar Mai 18, 2010 9:00 pm Scris de Admin

» In 16.05.210 inundatii in Chechis (15 gospodarii inundate)
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyLun Mai 17, 2010 5:30 am Scris de Admin

» Site-ul comunei Dumbravita promovat in ziarele Maramures
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyMier Mai 12, 2010 6:07 pm Scris de Admin

» Facultatea....o necesitate ?
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyVin Mar 19, 2010 2:59 am Scris de dani&florina

» Noutati pe site ul comunei
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyJoi Mar 18, 2010 10:37 pm Scris de Admin

» Informatii...
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyJoi Mar 18, 2010 10:31 pm Scris de Admin

» Propuneti subiecte
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyJoi Mar 18, 2010 1:17 pm Scris de dani&florina

» Credeti ca este o idee buna acest forum ?
Fapta buna a unei femei din Unguras EmptyLun Mar 15, 2010 9:55 pm Scris de Admin

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 29, Sam Sept 15, 2018 7:36 am
Fapta buna a unei femei din Unguras Pageviews=1

Fapta buna a unei femei din Unguras

In jos

Fapta buna a unei femei din Unguras Empty Fapta buna a unei femei din Unguras

Mesaj Scris de Admin Mar Ian 12, 2010 6:28 am

Conform site ului emaramures.ro am aflat o stire de care putem fi mandri si in care se scrie ca o femeie din Unguras gaseste o mare suma de bani si o inapoiaza proprietarei. Din pacate in stire nu apare numele persoanei, daca cineva stie cine este poate sa scrie aici pentru ca aceasta fapta este de laudat si merita cunoscuta mai bine. Ma intreb cate persoane care ar gasi o suma de bani ar inapoia o proprietarului.

Vezi aici stirea din ziar

O femeie din Cavnic ii va ramane indatorata unei alteia din Unguras, dupa ce aceasta din urma a gasit o punga cu bani pierduta de cavnicara si s-a dus cu ea la politie pentru a-i fi inapoiata proprietarei.

Intamplarea s-a petrecut, ieri, in orasul Baia-Sprie, unde femeia din Unguras se afla la cumparaturi. La iesirea dintr-un magazin, aceasta a dat peste o punga in care se aflau 5.600 lei. Femeia nu a stat pe ganduri si s-a dus cu banii la politie pentru a le gasi proprietarul.

Politistii au intreprins cercetari si in cel mai scurt timp au gasit persoana careia ii apartineau banii. Este vorba de o femeie din Cavnic. Aceasta le-a spus politistilor ca a pierdut punga in care se aflau cei 5.600 lei in timp ce se afla la cumparaturi in Baia-Sprie.

Oamenii legii i-au atras atentia femeii sa aiba grija de bunurile sale pentru ca nu intotdeauna gasitorul obiectelor pierdute este un ''samaritean'' dispuns sa le returneze proprietarului.

vezi aici sursa
Admin
Admin
Admin

Zodiac : Taur Mesaje : 181
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 47
Localizare : sindresti

https://dumbravita-mm.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum