Forumul comunei Dumbravita
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Fabrica de avioane
Proiect inedit in Dumbravita EmptySam Aug 07, 2010 1:35 am Scris de alexandra

» Blogul comunei Sisesti
Proiect inedit in Dumbravita EmptyDum Mai 30, 2010 10:48 pm Scris de Admin

» Accident in 15 mai 2010 - implicata o soferita din Dumbravita
Proiect inedit in Dumbravita EmptyMier Mai 19, 2010 6:06 am Scris de Admin

» In 18.05.2010 pe www.sindresti.nvn.ro au fost maxim 27 useri online
Proiect inedit in Dumbravita EmptyMar Mai 18, 2010 10:14 pm Scris de Admin

» Duminica are loc Festivalul “Nu va uitati ca-s micut”
Proiect inedit in Dumbravita EmptyMar Mai 18, 2010 9:00 pm Scris de Admin

» In 16.05.210 inundatii in Chechis (15 gospodarii inundate)
Proiect inedit in Dumbravita EmptyLun Mai 17, 2010 5:30 am Scris de Admin

» Site-ul comunei Dumbravita promovat in ziarele Maramures
Proiect inedit in Dumbravita EmptyMier Mai 12, 2010 6:07 pm Scris de Admin

» Facultatea....o necesitate ?
Proiect inedit in Dumbravita EmptyVin Mar 19, 2010 2:59 am Scris de dani&florina

» Noutati pe site ul comunei
Proiect inedit in Dumbravita EmptyJoi Mar 18, 2010 10:37 pm Scris de Admin

» Informatii...
Proiect inedit in Dumbravita EmptyJoi Mar 18, 2010 10:31 pm Scris de Admin

» Propuneti subiecte
Proiect inedit in Dumbravita EmptyJoi Mar 18, 2010 1:17 pm Scris de dani&florina

» Credeti ca este o idee buna acest forum ?
Proiect inedit in Dumbravita EmptyLun Mar 15, 2010 9:55 pm Scris de Admin

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 29, Sam Sept 15, 2018 7:36 am
Proiect inedit in Dumbravita Pageviews=1

Proiect inedit in Dumbravita

In jos

Proiect inedit in Dumbravita Empty Proiect inedit in Dumbravita

Mesaj Scris de Admin Joi Ian 07, 2010 9:28 pm

Conform siteului www.gazetademaramures.ro , Preotul Bogdan Ciocotisan de la parohia Dumbravita a demarat un proiect inedit pentru adolescenti si tineri. Cu atat mai mult cu cat in fiecare duminica merg la biserica intre 50 si 100 de tineri, preotul spune ca se simte nevoia de „ceva in plus” pentru latura spirituala a comunitatii. Asa ca, in 13 decembrie, la Caminul Cultural dumbravita, are loc prima editie a Serilor Catehetice. La acest eveniment va fi invitat si preot-profesor Claudiu Pop de la Seminarul Teologic Baia Mare si parintele Florin Tamas de la parohia Posta. Mai exact, „in cadrul evenimentului o sa fie o conferinta pe tema „Tinerii si Biserica” si in a doua parte va fi un film duhovnicesc „Ostrovul”. Sunt asteptati toti tinerii din parohia dumbravita plus tinerii din alte parti. N-au mai fost asemenea actiuni cu tinerii, dar vrem sa devina o traditie. In ultima parte a evenimentului o sa fie si un concert de colinde intitulat „Deschide usa crestine!”. La acest concert sunt invitati parintii si credinciosii din parohia dumbravita”, ne-a spus preotul Ciocotisan. Deocamdata evenimentul este doar la nivel de dumbravita, dar daca acesta va fi de succes poate se va extinde si in satele apartinatoare comunei. Mai mult, acest eveniment va fi urmat si de altele, pentru ca parohia dumbravita si-a propus mai multe programe care sunt derulate la nivel national de Patriarhie. „Mai exact, pentru cei mai mici vor fi intalniri cu tema „Hristos impartasit copiilor”, pentru tineri sunt Serile Catehetice, iar pentru batranii din parohie s-a facut un program numit „Lumina de seara”, care-l vom derula la biserica pentru cei mai in varsta. Evenimentele vor fi in cele patru posturi mari de peste an”, spune preotul din dumbravita

art.scris de Mircea CRISAN
mircea@gazetademaramures.ro

Chiar daca acest art. l-am gasit cu o intarziere merita apreciata ideea preotului din Dumbravita. Care poate participa si are posibilitate de transport (din alte localitati ale comunei) sa mearga.

vezi aici sursa
Admin
Admin
Admin

Zodiac : Taur Mesaje : 181
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 47
Localizare : sindresti

https://dumbravita-mm.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum